Zdravotní pojištění v roce 2018 - změny se spoustou zajímavostí a s příklady z praxe

Délka4 hodiny
LektorIng. Antonín Daněk
Ing. Antonín Daněk - lektor s dlouholetou praxí kontrolního pracovníka a metodika Všeobecné zdravotní pojišťovny.

V průběhu semináře bude provedena podrobná analýza změn ve zdravotním pojištění během roku 2017 a k 1. 1. 2018 včetně příkladů.

Program:

08:30 – 09:00 Registrace účastníků
09:00 – 11:00  Přednáška
- Aktuality ze zdravotního pojištění s ohledem na vývoj legislativy
- Vybrané pojmy zdravotního pojištění
- Důsledky změn ve zdravotním pojištění v postupech zaměstnavatele v různých situacích s příklady
  - neplacené volno, dohody, souběžné příjmy, apod.
- Rozbor různých problémových případů a situací na základě dotazů mzdových účetních, vznesených v uplynulém období.
  - péče o děti, nezaopatřenost, ukončení studia, zaměstnávání absolventů SŠ a VŠ
  - pohřešovaný zaměstnanec
  - konfliktní zaměstnanci
  - přivýdělky „státních pojištěnců“
  - nemoc zaměstnance
11:00 – 11:15 Přestávka s občerstvením
11:15 – 13:00  Přednáška
- Pracovněprávní vztahy a výpočty ve zdravotním pojištění na přelomu let 2017/2018.
- Právní stránka zdravotního pojištění - subjektivní a objektivní lhůty, pohledávky zdravotních pojišťoven
- Propojení zdravotního pojištění s dalšími zákony
- Specifika účasti cizinců ve veřejném zdravotním pojištění v návaznosti na koordinační nařízení Evropské unie
  a mnoho dalších užitečných informací

Výklad vychází z dlouholetých poznatků a zkušeností a z permanentních kontaktů
s praxí.
Individuální konzultace po skončení semináře.
Účastníci obdrží pracovní materiál s kontakty na lektora (e-mail, telefon) s nárokem na bezplatné zodpovídání dotazů ze zdravotního pojištění kdykoli v dalším období.