Česky English Deutsch Pусский

Jak budovat návyky - workshop

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka4 hodiny
LektorMgr. Milan Bumbálek

Aristoteles - Jsme tím, co opakovaně děláme. Dokonalost není čin, ale zvyk.

O čem kurz bude

Podle výsledků britské studie dokáže jen 12 % lidí dodržet svá novoroční předsevzetí. Jedním z hlavních důvodů je skutečnost, že naše jednání z velké části probíhá mimo naši vědomou kontrolu na základě vzorců chování vzniklých dlouhodobým opakováním. Vědomá změna chování pak většinou vydrží pouze omezenou dobu a po opadnutí počátečního nadšení se opět vracíme k naučenému chování.

Změna chování přitom může být jednoduchá a existuje mnoho příkladů lidí, kteří „zázračně“ zhubli, přestali kouřit nebo si osvojili několik cizích jazyků. To, co dokázali jiní, můžete s trochou úsilí a vědomé pozornosti dokázat taky. Postačí vědět, jak funguje stávající návyk, co přesně a kdy udělat jinak, dostatečně se motivovat a vytvořit prostředí, které toto nové chování podporuje.

V tomto kurzu si ukážeme, jak můžeme měnit zažité vzorce chování (návyky). Účastníci získají praktický návod pro změnu či vytvoření návyku a připraví si plán pro osvojení konkrétního návyku v reálném životě. Tento návod pak budou moci použít v budoucnu na jakýkoliv další návyk, ať už se jedná o efektivnější nakládání s časem, ranní vstávání, zdravější stravu, pravidelné učení jazyků či cokoliv dalšího.

V kurzu se mimo jiné naučíte

-   jak identifikovat klíčové prvky návyku
-   jak si stanovit plán pro změnu návyku
-   jak se nadchnout a motivovat
-   jak se udržet v sedle (nevzdat se po opadnutí počátečního nadšení)
-   jak vytvořit podporující prostředí a spouštěče
-   jak se opět vrátit do sedla (neúspěch jako součást učení)

Kurz bude zaměřen na skutečné potřeby účastníků a je vhodné, aby si účastníci připravili 2-3 chování, které chtějí změnit nebo si osvojit.


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.