Česky English Deutsch Pусский

Úprava úředních písemností - webinář

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka4 hodiny (9:00-13:00)
LektorMgr. Jan Táborský
je zkušený korektor, redaktor a konzultant v oblasti českého jazyka. Vystudoval český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde později pracoval jako asistent (vedl např. pravopisné a stylistické semináře). Znalosti češtiny si prohloubil také během svých úvazků v Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR. Má praxi z několika redakčních míst ve státním, neziskovém i komerčním sektoru.

Úprava úředních písemností - webinář

Určeno pro THP pracovníky


Webinář

Jedná se o plnohodnotnou variantu kurzu, kdy Vás lektor provází živě po celou dobu výuky, je k dispozici pro dotazy a diskuzi.
Probírané učivo vidíte přes screen lektorovy obrazovky.

Online variantu kurzu můžete absolvovat odkudkoliv se standardním připojením k Internetu. V dostatečném předstihu Vám bude zaslán postup, jak se připojit.

Popis webináře:

Jedním z nezbytných kroků při tvorbě úředních písemností je jejich formální úprava. V online kurzu se zaměříme na nejdůležitější zásady formátování dokumentů, jako je dopis, formální e-mail, zpráva, směrnice aj. Probereme pravidla relativně známá i všeobecně neznámá, důsledně ve shodě s ČSN 01 6910 Úprava dokumentů zpracovaných textovými procesory (aktualizovanou v roce 2014). Některé postupy budou předvedeny v programu Word („tipy a triky“).

Obsah webináře:

Místo konání:

Online v prostředí  MS Teams.


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.