Česky English Deutsch Pусский

Úprava fotografií ve Photoshopu - I.

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka7 hodin (8:30-15:30)
LektorIng. Pavol Bigoš
Lektor vystudoval obor automatizace a kybernetika na VUT v Brně, nicméně v současnosti se živí výhradně jako profesionální fotograf a kameraman a současně je kreativním ředitelem společnosti Pinarto zaměřenou na foto a videotvorbu a vizuální komunikaci. V posledních pěti letech se prosadil zejména ve svatební fotografii a patří ke špičce v tomto oboru v České a Slovenské republice. Popularita jeho fotografií a videí je stále na vzestupu a je vyhledáván i zahraničními klienty, zejména z Rakouska a Itálie. Za léta své praxe rozšířil svoji zručnost a portfolio focením módních, dokumentačních a propagačních snímků.

Úprava fotografií ve Photoshopu - I.

Určeno pro marketingové pracovníky a pracovníky vědy a výzkumu. Upřednostněni budou absolventi kurzů Produktová fotografie pro marketingové pracovníky a pracovníky vědy a výzkumu a Rychlokurz fotografie.

V kurzu se zaměříme na práci s programy na úpravu fotografií od společnosti Adobe. Ukážeme si jednak základní funkce programu Adobe Lightroom, který slouží jako moderní temní komora, ale i další užitečné tipy a triky, které pomohou dovést fotografii k lepšímu vizuálnímu dojmu. Ukázka práce s editačními programy na úpravy fotografií sice bude probíhat na programech skupiny Adobe, ale většina postupů a technik jsou uplatnitelné i v ostatních editačních nástrojích o kterých si taktéž povíme.

Od úplných základů, a seznámením s ovládáním a logikou daného programu se krok po kroku dostanete až ke komplexním technikám a úpravám. Obsahem kurzu bude převod fotky z digitálního RAW formátu a jeho další post process v programu Adobe Photoshop. Na kurzu se proberou základní rozdíly a vhodnost použití konkrétního typu software na úpravu fotky a jeho případné alternativy.

Dále se seznámíte s nástroji snad nejpokročilejšího programu na editaci fotek - Photoshopu CC, profesionálního nástroje nejen pro oblast zpracování fotografií a grafiky. Pracovat se bude s výběry a vrstvami, budete se retušovat a provádět korekce. Vyladění nevýrazné fotky, jak po stránce tonality, tak barev. Názorné vysvětlení práce s maskami. Lokální úpravy pomocí masek, zesvětlení a přebarvení selektivní častí obrazu.

Během kurzu bude dostatečný prostor i na individuální dotazy.

Co s sebou na kurz: přineste si s sebou notebook s myší.

 

Místo konání kurzu: 

ICV, Purkyňova 464/118, Brno, 7. patro, učebna bude upřesněna.

 


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.