Česky English Deutsch Pусский

Upíři energie = každodennost x konflikt

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka7 hodin
LektorIng. Jana Ondříčková, dipl. ek., MBA
Ing. Jana Ondříčková MBA pracuje jako lektor, poradce a kouč už cca 20 let. Zároveň je jednatelkou poradenské a vzdělávací společnosti Centrum manažerského rozvoje, s.r.o., která úspěšně pracuje v mezinárodních projektech pro nadnárodní korporace.

UPÍŘI ENERGIE = KAŽDODENNOST X KONFLIKT

 

Mezi moderní upíry dnešní doby paří ubíjející každodennost, nekonečný stereotyp, šedá rutina, ale na druhou stranu i neustálá změna, časté konflikty a zbytečná nedorozumění. Co může znamenat nezvládnutá stresová situace či dlouhodobé působení upíra energie?! Narušení vztahů, ztrátu dovedností, klesající výkon, a to vše vede až k sebedestruktivnímu obviňování, psychické nepohodě či dokonce až k syndromu vyhoření…

 

Cítíte se vysáti a unaveni? Procházíte zátěžovým obdobím a nenacházíte východiska z nekonečné ubíjející každodennosti? Máte pocit, že nedokážete předcházet konfliktům a řešit je?

 

Seminář se zabývá nejen zvládání konfliktních situací, ale i uměním „přežít“ každodennost.

 

Konfliktem se podle slovníku rozumí srážka či střet dvou nebo vícerých, do určité míry se vylučujících nebo protichůdných snah, sil, potřeb, zájmů, citů, hodnot nebo tendencí, případně aktérů (jednotlivci, zájmové skupiny, instituce apod.). Konflikt vzniká jak na straně osobnosti, tak na straně organizace.

 

Každodenností se rozumí akce či opakující se činnost bez naplněného smyslu. Stereotyp bez zaujetí k činnosti nebo cíli se stává noční můrou a pomalým „umíráním“

 

Obsah kurzu – účastník se naučí a prakticky si vyzkouší:

·     Změna je život – kroky změny

·     Každodennost a rutina – co s tím?

·     předcházet konfliktním a krizovým situacím a řešit je

·     vnímat konstruktivní konflikt pozitivně jako posun ve vztahu

·     zachovat „klid“ a najít správná slova v těžkých vyjednávacích situacích

·     zvládat stres a nepohodu

·     Krotitelé emocí

 

Cíl:

Emoce velmi ovlivňují naše chování a mnohdy se pod tíhou negativních emocí chováme iracionálně a způsobujeme si tak nemalé potíže. Najít bezpečné vzorce racionálního chování i v emočně vypjatých situacích konfliktů a každodennosti je cílem tohoto semináře.


VUT Design

© 2000-2017 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno