„Síla slov“ ROZVOJ KRITICKÉHO MYŠLENÍ, BDĚLOSTI A VŠÍMAVOSTI

Délka7,5 hodin
LektorJitka Ševčíková, MBA
lektorka, kouč, mentor a facilitátor. Vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. V současné době školí dovednosti v oblasti emoční inteligence, redukci stresu, komunikačních dovedností a práci v hladině alfa v ČR, v Indonésii, na Filipínách a na Mallorce. Spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem o EQ rodičů a dětí.

„Síla slov“ ROZVOJ KRITICKÉHO MYŠLENÍ, BDĚLOSTI A VŠÍMAVOSTI

CÍL SEMINÁŘE:

Záplavu informací a poznatků musíme kriticky ověřovat, abychom se nestali manipulovatelným davem, neschopným spravovat svůj život ani firmu. Kritické myšlení je třeba rozvíjet už od dětství, podněcovat je ve svých dětech. Je to dovednost přicházet si na své věci sami, schopnost argumentovat, obhájit svůj názor, umět zdravě oponovat, samostatně se rozhodovat.

ZISK:

Trénink schopnosti kriticky posoudit a vyhodnotit předložené informace. Co je obecné tvrzení a jak to vidím, cítím a vyjadřuji JÁ. Uvádění „faktů“ na pravou míru, kdy i občasný despekt, nedůvěra skepticismus může být velmi zdravý postoj a hnací motor. Jak na obecné tlachání, polopravdy, manipulaci. Jak nepodléhat klamům našeho vlastního mozku. Kritické myšlení = umění vybírat si z informací pro sebe správně.

OBSAH: