Česky English Deutsch Pусский

Rychlokurz fotografie

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka8 hodin
LektorIng. Pavol Bigoš
Pavol vystudoval obor automatizace a kybernetika na VUT v Brně, nicméně v současnosti se živí výhradně jako profesionální fotograf a kameraman a současně je kreativním ředitelem společnosti Pinarto zaměřenou na foto a videotvorbu a vizuální komunikaci. V posledních pěti letech se prosadil zejména ve svatební fotografii a patří ke špičce v tomto oboru v České a Slovenské republice. Popularita jeho fotografií a videí je stále na vzestupu a je vyhledáván i zahraničními klienty, zejména z Rakouska a Itálie. Za léta své praxe rozšířil svoji zručnost a portfolio focením módních, dokumentačních a propagačních snímků.

Rychlokurz fotografie

Popis kurzu:

Kurz je určen pro lidi, kteří nemají žádné znalosti ohledně fotografování ani ovládání fotoaparátu a rádi by fotografii a proces její tvorby lépe ovládli.

Smyslem kurzu je probrat jednak základy technické stránky focení a ovládání fotoaparátu, což je důležitý předpoklad pro jakoukoliv další tvůrčí práci.

Proberou se základní stavební kameny expozice kterými jsou ISO, čas a clona a jejich vzájemná provázanost. Právě pochopení expozice je jedním z předpokladů jakékoliv další fotografické práce.

Kurz dále rozvine schopnost vnímat kompozici a skladbu obrazu jako další důležitý prvek úspěšné fotografie. V neposlední řadě bude pozornost věnována i světlu a způsobu jeho zachycování a modulace.

Po skončení kurzu by účastník měl být schopen vnímat fotografii komplexněji v jejich aspektech a přes další vlastní fotografické pokusy posunout svou vlastní tvorbu na vyšší úroveň

Výhodou je vlastní digitální zrcadlovka a výměnné objektivy.
 

Kurz bude probíhat v ateliéru na ulici Zábrdovická 2. Sraz bude v 8:30 před budovou viz.

https://www.google.cz/maps/@49.202538,16.629013,3a,75y,127.76h,87.21t/data=!3m7!1e1!3m5!1sa5xJOry-O9IAAAQJOFXhpw!2e0!3e2!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs


VUT Design

© 2000-2017 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno