Česky English Deutsch Pусский

Rychločtení a rychlostudium

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka10,5 hodiny
LektorIng. Bc. Petra Koudelková, Ph.D.

O čem kurz bude?

Během studentského života se každý student potýká se záplavou informací. Ať už jde o zpracovávání odborných článků, výukového materiálu, studování zákonů atd. Proto kurz Rychločtení a rychlostudium.

Kurz Rychločtení a rychlostudium je rozložen do dvou termínů

První termín - sobota 26.10. 10:00 - 14:30

V první části kurzu  se posluchači naučí efektivně zpracovávat text, vyhledávat podstatné informace a uchovávat je v paměti, aniž by museli obětovat svůj volný čas. Seznámí se zde s technikami rychločtení a rychlostudia. Procvičování probíhá jak pomocí tištěného textu, tak i pomocí softwaru. Tento kurz studentům usnadní orientaci v textu, pomůže zrychlit čtení a studium. Kurz je licencován Davidem Gruberem.

Náplň kurzu:

 

Druhý termín - sobota 23.11. 14:00 - 19:00

V druhé části kurzu se procvičují a rozšiřují očně technické metody rychlého čtení a studenti se seznamují s dalšími mozkovými (myšlenkovými) metodami rychlého čtení. Pozornost je zaměřena i na paměť. Díky paměťovým cvičením, ale také procvičováním představivosti, studenti poznají skryté možnosti své paměti a naučí se ji lépe využívat. Mimo to se seznámí s oční gymnastikou, s relaxačními technikami pro získání energie při četbě i studiu a s principy selektivního čtení. Tento kurz usnadní studentům četbu odborných textů, pomůže jim zorientovat se a pracovat s textem, bojovat s únavou během studia a četby. Kurz je licencován Davidem Gruberem.

Náplň kurzu:

Prosíme zájemce, aby se hlásili pouze v případě, že plánují navštívit obě části kurzů.

Studenti, kteří u nás v minulosti absolvovali první část kurzu, se mohou po dohodě zúčastnit pouze druhé části kurzu (v takovém případě mne kontaktujte na matousek@lli.vutbr.cz).


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.