Psychologie přesvědčivosti: umění ovlivňovat I.

Délka8 hodin
LektorIng. Vít Prokůpek
Ing. Vít Prokůpek je profesionálním vyjednavačem a odborníkem na psychologii ovlivňování, lektorem a konzultantem, který působí na mezinárodní úrovni. Je autorem knihy "Psychologie ovlivňování: 99 tipů pro zvýšení vaší přesvědčivosti". Jeho tréninky prošlo několik tisíc lidí z 26 různých zemí a své služby poskytnul již více než 90 firmám. Externě přednáší na 6 univerzitách v českém i anglickém jazyce.

Psychologie přesvědčivosti: umění ovlivňovat I.

Všichni přikládáme velký význam prvnímu dojmu, někdy i zcela podvědomě. U přijímacího pohovoru, při obchodních jednáních, při seznamování... Během prvních několika minut je často rozhodnuto o výsledku jednání a Vy můžete tyto minuty buď promarnit, nebo naplno využít. Tento kurz Vás provede tajemstvími bleskových úsudků, které se vytvářejí v prvních okamžicích setkání, a napoví Vám, jak z nich můžete vytěžit ke svému prospěchu. Rovněž Vás naučí, jak být přesvědčiví v jakékoliv interakci s lidmi a jak se naučit „prodat" své nápady a myšlenky.

Cíle kurzu:
- naučit se zanechat pozitivní první dojem
- naučit se využít síly slov i neverbální komunikace ke zvýšení přesvědčivosti
- zlepšit se v argumentaci a formulacích

Probíraná témata:
- zpětná vazba v komunikaci a její význam
- tři základní pravidla zanechání pozitivního prvního dojmu
- účinné přesvědčování, argumentace
- nastavení postoje, řeč těla, shoda
- komunikace jazykem mozku, formulace zvyšující účinnost sdělení
- „zakázané" formulace
- kontakt prostřednictvím smyslů (základy neurolingvistického programování)