Česky English Deutsch Pусский

Psychologické poradenství

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka50 minut
Lektor Mgr. Petr Matoušek, Mgr. et Mgr. Adéla Potyková
Mgr. et Mgr. Adéla Potyková
Magisterské studium psychologie jsem dokončila na Filozofické fakultě Masarykovy Univerzity v Brně (2017). V závěru studia jsem absolvovala kurz kompletní krizové intervence a navázala spolupráci s Bílým kruhem bezpečí, kde dodnes působím jako dobrovolník na pozici psychosociálního poradce pro oběti trestných činů. Při práci s klienty využívám Přístupu zaměřeného na klienta (PCA), s kterým se seznamuji v rámci dlouhodobého psychoterapeutického výcviku.

Mgr. Petr Matoušek
Pětileté studium psychologie na FF MUNI jsem dokončil v roce 2017. V univerzitním prostředí jsem se ale rozhodl zůstat. Zprvu na MUNI a nyní na VUT se dennodenně setkávám s lidmi hledající způsob, jak snižovat nepohodu, kterou ve svém studijním, pracovním či osobním životě zažívají. Dlouhodobě se také zajímám o roli poradenství v terciálním vzdělávání na českých i zahraničních školách.
Způsob mé práce stojí hlavně na principech tvz. na člověka zaměřeného přístupu (Person Centered Approach, PCA), který se řadí mezi směry, v jejichž centru stojí klient a jeho prožívání. V tomto směru dokončuji dlouhodobý výcvik v psychoterapii a poradenství.

Psychologické poradenství

Psychologické poradenství poskytuje odbornou psychologickou pomoc zaměstnancům VUT v Brně, kteří chtějí řešit své problémy, nebo se ocitli v nesnadné situaci. Je to rovněž nabídka spolupráce pro ty, kteří chtějí lépe poznat sami sebe či pracovat na svém osobním rozvoji.

V jakých případech mohu využít psychologické poradenství?

Psychologické poradenství nabízí prostor k řešení problémů s psychologickou tematikou. Tou může být např.:

Jaké možnosti konzultací Vám nabízíme?

Konzultace probíhají online formou prostřednictvím aplikace Teams v délce 50 minut. Zaměstnanci mají možnost zdarma využít až 5 sezení. Frekvence sezení záleží na domluvě. Některým klientům stačí jednorázová konzultace, jiní mohou využít více sezení.

Konzultace probíhají v českém jazyce. Na vyžádání je možné zajistit konzultaci v anglickém jazyce.

Konzultanti jsou vázáni Etických kodexem AVŠP.

Co můžete čekat od poradce v průběhu konzultace?

V prvé řadě Vám bude naslouchat, nebude Vás hodnotit a nebude Vám říkat, jak byste se měli či neměli cítit nebo chovat. Nebude Vám dávat rady, spíše se pokusíte přijít společně na různá řešení. Bude Vám pomáhat, abyste si našli vlastní cestu, jak se se situací vypořádat.

Kromě naslouchání může psycholog také:

Po vyplnění formuláře Vás kontaktujeme a domluvíme se na termínu prvního setkání.

 


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.