Pracovní právo a vysoká škola

LektorMgr. Josef Sobotka
Právní odbor VUT - vedoucí

Pracovní právo a vysoká škola

Vysoká škola je specifickým subjektem ve většině právních vztahů a ani oblast pracovního práva není výjimkou. V úvodu kurzu budou účastníci v rychlosti seznámeni se obecnými základy – jako jsou vznik, změny a zánik pracovního vztahu, pracovní doba a její rozvržení, mateřská a rodičovská dovolená, odpovědnost zaměstnance i zaměstnavatele za škodu, apod.
Podstatná část kurzu by měla být věnována praktickému výkladu konkrétních vztahů na veřejné vysoké škole, resp. přímo na VUT. V rámci toho se kurz bude věnovat mimo jiné a nejen:

Část výkladu bude samozřejmě věnována i vnitřním předpisům VUT, které mají vliv na podobu či obsah pracovních vztahů na VUT – Mzdový řád, Řád výběrových řízení, Statut VUT.