Česky English Deutsch Pусский

Práce s fotografií ve formátu RAW a digitální temné komoře

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka8 hodin
LektorIng. Pavol Bigoš
Pavol vystudoval obor automatizace a kybernetika na VUT v Brně, nicméně v současnosti se živí výhradně jako profesionální fotograf a kameraman a současně je kreativním ředitelem společnosti Pinarto zaměřenou na foto a videotvorbu a vizuální komunikaci. V posledních pěti letech se prosadil zejména ve svatební fotografii a patří ke špičce v tomto oboru v České a Slovenské republice. Popularita jeho fotografií a videí je stále na vzestupu a je vyhledáván i zahraničními klienty, zejména z Rakouska a Itálie. Za léta své praxe rozšířil svoji zručnost a portfolio focením módních, dokumentačních a propagačních snímků.

Práce s fotografií ve formátu RAW a digitální temné komoře.

Popis kurzu:

Hlavním zaměřením kurzu bude práce s digitálním raw formátem. V teoretické části se proberou důvody proč fotit do formátu RAW, jeho silné stránky a největší výhody jako je bitová a barevná hloubka, dynamický rozsah a teplotní nezávislost.

Hlavní osnova kurzu se pak bude zabývat programu Adobe Lightroom a práci v něm. Od základních funkcí jako je katalogizace, třídění, tagování a třídění fotek se kurz bude zabývat celým programem do hloubky.

Proberou se pokročilé metody lokálních a selektivních úprav fotografie. Možnosti rekonstrukce fotek. Barvení a ladění barevného podání fotky. Práce s křivkami a histogramem.

V kurzu se proberou i možnosti propojení úprav s Photoshopem.

Kurz je pro všechny, kteří chtějí efektivně používat RAW formát, což je jeden z předpokladů kvalitativního posunu v technické kvalitě fotografie.

Kurz má za cíl ukázat, že i samotný Lightroom může být jediným programem na úpravu fotografie.


VUT Design

© 2000-2017 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno