Česky English Deutsch Pусский

Perfekcionismus a FOMO: Jak si vytvořit Spokojenost v Nedokonalosti

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka4 hodiny
LektorMatěj Krejčí
Pomáhám lidem uvědomit si vlastní hodnoty a směřování. Odkrývám vlivy digitálních zařízení a jsem pomocníkem proti osobnímu vyhoření.
Ve svém životě i praxi využívám znalostí, kterých se mi dostává během terapeutických sezení, studií psychologie, behaviorální ekonomie a znalostí východní i západní filozofie.
Jsem autorem projektu a knihy DigiDetox – jak na digitální minimalismus. Dále také psychoterapeutem metody Solution Focused, lektorem smíchu a člověkem, který věří v kooperativní spolupráci a způsoby růstového myšlení k životním situacím.
Osobně věřím v Agilní způsob myšlení a že vše má minimálně 8 řešení.
Byl jsem spoluzakladatelem konference Svět patří smělým, Dobrokáva a také součástí projektů jako je Konec prokrastinace a Inspirativní rána v Brně

V interaktivním workshopu se společně podíváme na to, jak touha po dokonalosti může ovlivnit náš život a jakými způsoby může být jak pozitivní, tak negativní silou. Budeme odhalovat mýty a nebezpečí spojená s perfekcionismem a diskutovat o strategiích, jak se s ním vyrovnávat a přijímat se takoví, jací jsme, s našimi vlastnostmi a nedokonalostmi.

Prozkoumáme také tlaky moderního světa, které podporují perfekcionismus, včetně neustálého srovnávání se s ostatními na sociálních sítích, a naučíme se, jak se s tímto tlakem vyrovnat. Společně budeme rozpoznávat a odolávat tlaku na vnější hodnocení. Namísto toho se zaměříme na hledání hodnoty v sobě samých.

Budeme se věnovat i jevu nazývanému Fomo (Fear of Missing Out) a jeho vlivu na naši pohodu, sebeúctu a rozhodování. Naučíme se, jak přejít od Fomo k Jomo (Joy of Missing Out) a tím dosáhnout většího pocitu spokojenosti.

Připojte se k nám a společně se naučíme, jak vytvořit zdravou a ohleduplnou spokojenost nejenom v digitálním prostředí! 


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.