Česky English Deutsch Pусский

Natáčení videa digitální zrcadlovkou

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka8 hodin
LektorIng. Pavol Bigoš
Pavol vystudoval obor automatizace a kybernetika na VUT v Brně, nicméně v současnosti se živí výhradně jako profesionální fotograf a kameraman a současně je kreativním ředitelem společnosti Pinarto zaměřenou na foto a videotvorbu a vizuální komunikaci. V posledních pěti letech se prosadil zejména ve svatební fotografii a patří ke špičce v tomto oboru v České a Slovenské republice. Popularita jeho fotografií a videí je stále na vzestupu a je vyhledáván i zahraničními klienty, zejména z Rakouska a Itálie. Za léta své praxe rozšířil svoji zručnost a portfolio focením módních, dokumentačních a propagačních snímků.

Natáčení videa na digitální zrcadlovku

Popis kurzu:

Trendem dnešní doby je využívat digitální zrcadlovku i nad rámec jejího původního záměru. Schopnost natáčet video využívá stále více amatérských filmařů ale i profesionálů.

Kurz provede účastníka výhodami natáčení videa na zrcadlovku, kterými jsou rychlost, manipulativnost a pohotovost přístroje, oproti klasické filmové kameře.

Seznámí vás také s nevýhodami a řešením, jak tyto negativa kompenzovat nebo alespoň minimalizovat.

V kurzu se proberou možnosti stabilizace zrcadlovky, možnosti tvorby pohybového efektu, švenk a tvorba různých dalších typů dynamických záběrů.

Student bude seznámen se základními filmovými technikami jakými je kamerová jízda, kamerový jeřáb, standycam a jejich impementace na digitální zrcadlovku.

Část kurzu se bude věnovat i svícení pro video a jeho rozdílu oproti fotografickému svícení.

V závěru kurzu se proberou nejznámější video formáty a video kodeky a vhodnost jejich použití jak při natáčení tak při exportu.

 


VUT Design

© 2000-2017 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno