Digitální fotografie a počítačová grafika I. ročník

Cena1200 Kč
Délka2 semestry
Lektordoc. Ing. Jiří Kunovský, CSc.

ZAHÁJENÍ KURZU NA PODZIM AKADEMICKÉHO ROKU 2017/2018

Náplní kurzu „Digitální fotografie a počítačová grafika" je práce s digitálním fotoaparátem a zpracování digitální fotografie na počítači. Kurz se uskuteční ve dvou na sebe navazujících semestrech (v zimním semestru 2 hodiny týdně, v letním semestru rovněž 2 hodiny týdně) ve skupinách začátečníci/pokročilí (Z/P).

Stručná náplň kurzu:

Pro přihlášení do kurzu se očekává základní znalost studenta při práci s počítačem!!

Výuka je zaměřena na práci s konkrétními digitálními fotoaparáty a na detailní popis konkrétních digitálních fotoaparátů (Olympus, Nicon, Sony, Canon). Posluchači mohou samozřejmě používat své vlastní digitální fotoaparáty.

Vzhledem k velkému množství nových pojmů spojených s obsluhou digitálních fotoaparátů je výklad o obsluze digitálního fotoaparátu rozdělen na samostatné celky přednášené v rámci navazujících přednášek. Bezprostředně po přednáškách následují praktická cvičení v exteriérech vedená odborníky na fotografování.

Počítačová grafika se zaměřuje na zpracování fotografií na počítači a je orientována na program Zoner. Pro účely výuky a počítačových cvičení je instalována multilicence Zoner Photo Studio 14. Multilicence se každoročně s novou verzí programu Zoner inovuje.