Česky English Deutsch Pусский

Ateliérová fotografie

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka8 hodin
LektorIng. Pavol Bigoš
Ing. Pavol Bigoš vystudoval obor automatizace a kybernetika na VUT v Brně, nicméně v současnosti se živí výhradně jako profesionální fotograf a kameraman a současně je kreativním ředitelem společnosti Pinarto zaměřenou na foto a videotvorbu a vizuální komunikaci. V posledních pěti letech se prosadil zejména ve svatební fotografii a patří ke špičce v tomto oboru v České a Slovenské republice. Popularita jeho fotografií a videí je stále na vzestupu a je vyhledáván i zahraničními klienty, zejména z Rakouska a Itálie. Za léta své praxe rozšířil svoji zručnost a portfolio focením módních, dokumentačních a propagačních snímků.

Ateliérová Fotografie  

Popis kurzu:

Kurz provede účastníka celým procesem tvorby fotografie v ateliéru. V úvodu probereme vývoj a směřování ateliérové ​​fotografie. Výhody tvorby fotky v ateliéru, ale i jeho úskalí a potíže. Vysvětlí se vhodnost použití ateliéru na jednotlivé fotografické žánry a srovnání ateliérového focení s focením na denním světle na lokaci.

Následně lektor v krátkosti představí základní prvky ateliéru jako je práce s pozadím a jeho výběr.
Hlavní pozornost se bude ale věnovat světlu, zejména typu světla od ateliérového záblesku až po permanentní světlo a jejich vzájemné kombinace. Velká pozornost bude věnována světelným modifikátorům na změkčování, usměrnění, změnu teploty světla, Coloring světla, odraz a pohlcování světla. Proberou se výhody a vhodnost použití měkkého a tvrdého světla s způsoby jak toho dosáhnout.

Následně se ukážou všechny možnosti svícení na modelce a jejich přímého vlivu na modelaci postavy, nebo obličeje modelky, s přesahem využití těchto vědomostí i do ostatních fotografických žánrů. Ukáže se nejvhodnější nastavení fotoaparátu pro ateliérové ​​focení a ideální práce s přístrojem v ateliéru.

V kurzu se proberou možnosti vytvoření si improvizovaného studia v domácích podmínkách.
Výhodou je vlastní digitální zrcadlovka s výměnnými objektivy.

Kurz bude probíhat v ateliéru na ulici Zábrdovická 2. Sraz bude v 8:30 před budovou viz.

https://www.google.cz/maps/@49.202538,16.629013,3a,75y,127.76h,87.21t/data=!3m7!1e1!3m5!1sa5xJOry-O9IAAAQJOFXhpw!2e0!3e2!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=cs

 


VUT Design

© 2000-2017 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno