Česky English Deutsch Pусский

Aktivizační metody ve výuce

Informace o kurzu

Cenazdarma
Délka8 hodin (8:30-16:30)
LektorIng. Dagmar Kožinová
vystudovala ekonomii a řadu let působila jako manažerka obchodních týmů. V současnosti se nadále věnuje poradenství v oblasti obchodu a marketingu, ale rovněž i osobnímu rozvoji. Díky studiu psychologie jsou jí blízká také témata z této oblasti.

Určeno pro akademické pracovníky a začínající akademické pracovníky


Obsah kurzu:

Kurz Vás seznámí s moderními metodami ve výuce. Kurz je zacílen na pedagogy vysokých škol bez ohledu na jejich odborný profil.

Dozvíte se, jak proměnit běžné výukové formy vzdělávání (přednášky, cvičení, semináře, exkurze, praxe, kurzy, konzultace, samostatné studium, on-line výuka) na atraktivní a přínosné z pohledu studenta i vyučujícího.

Cíl:

Cílem bude představit trendy ve vzdělávání s orientací na proměnu osobnosti učitele a žáků směrem k aktivní výuce. Dozvíte se, proč je dobré řešit problémy, používat kreativní myšlení, kooperativní styl výuky, brainstorming a učit studenty v “životních” situacích. Taky zjistíte, za jakých okolností si studenti odnesou z výuky nejvíc a jak funguje proces zapamatování a zapomínání.

Odpovíme si na otázky: Jak studenty více zapojit do výuky? Je to vhodné nebo ne? Kdy je vhodné říct důležité věci a jak?

Prostor pro zvážení svých vlastních výukových metod.

Místo konání:

ICV, Purkyňova 464/118, Brno, 7. patro, učebna 7.14


VUT Design

© 2000-2021 Institut celoživotního vzdělávání VUT v Brně
Sídlo: Purkyňova 464/118, 612 00 Brno

SOUHLASÍM
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.