Poznej sám sebe ještě lépe: osobnostní profil

Délka2 h testování, 1 h zpětná vazba
LektorM. Shymon

Poznej sám sebe ještě lépe: osobnostní profil

V rámci vzdělávání pro zaměstnance nabízíme možnost sestavení osobnostního profilu ve vztahu k práci. Dozvíte se mnohé o sobě, pomůže Vám lépe zmapovat například Vaše silné a slabé stránky a získáte zkušenost s možnými variantami psychologického "testování".

Psychologická diagnostika je používaná jak pro výběr zaměstnanců, tak pro jejich rozvoj a patří jistě k zajímavým a vítaným benefitům. Psychologické testování se obvykle zaměřuje na různé aspekty Vaší osobnosti. Můžete se setkat s řadou metod, které zjišťují, jak jste na tom kupříkladu s Vaší pozorností, pamětí či inteligencí. Často používanými metodami jsou dotazníky, které se zaměřují na různé stránky Vaší osobnosti, například zda-li jste společenští, cílevědomí, systematičtí, zaměření na výkon, jaké strategie při zvládání stresu jsou pro Vás typické apod. Zejména na podobné charakteristiky se při společném setkání zaměříme. Hoganovy osobnostní dotazníky, které jsou součástí použité testové baterie, může používat pouze vyškolený profesionál, psycholog a setkáte se s nimi ve firemním prostředí.

K čemu můžete využít výsledky "osobnostního profilu"?
- důkladnější sebepoznání "silné a slabé stránky"
- vlastní rozvoj "na čem pracovat"
- ke zlepšení vztahů s ostatními lidmi
- k přípravě na výběrové řízení