Specifika výuky studentů s dyslexií, dysgrafií, dysortografií a poruchami pozornosti

Délka13:30 - 16:00
LektorMgr. Alice Trávníková

Seminář je určen pedagogickým pracovníkům VUT v Brně. V průběhu 2 hodin Vám představíme specificka výuky studentů se specifickými poruchami učení jako dyslexie, dysgrafie nebo dysortografie a seznámíme Vás se zvláštními potřebami těchto studentů ve vztahu ke studiu na VŠ. Zaměříme se na tato témata:

Seminář je veden Mgr. Alicí Trávníkovou, psycholožkou pracující v Pedagogicko psychologické poradně Brno. Ve své praxi se věnuje diagnostice a speciálně pedagogické práci s žáky s SPU. Poradenské služby pro pedagogy a studenty z oblasti SPU prezentuje Mgr. Naďa Botková z Handicap poradny Institutu celoživotního vzdělávání VUT v Brně.

Místo konání:
Fakulta informačních technologií
Božetěchova 1/2, Brno, posluchárna 156 (místnost E112)