Zdravotní pojištění v roce 2017

Délka4 hodiny
LektorIng. Antonín Daněk
lektor s dlouholetou praxí kontrolního pracovníka a metodika Všeobecné zdravotní pojišťovny. Publikuje o problematice zdravotního pojištění pro odbornou veřejnost, například je autorem oblasti zdravotního pojištění v Abecedě mzdové účetní (nakladatelství ANAG).

Zdravotní pojištění v roce 2017

Obsah:

- Podrobná analýza změn ve zdravotním pojištění v letech 2016 a 2017 včetně aktualit s ohledem na vývoj legislativy.
- Změny v soukromém právu a jejich dopady ve zdravotním pojištění - příklady.
- Nové postupy ve zdravotním pojištění u dohod o provedení práce od 1. 1. 2017.
- Vliv zvýšení minimální mzdy na placení pojistného zaměstnavatelem s příklady: souběžné příjmy, poměrná část minima, přečerpaná dovolená, neplatné rozvázání pracovního poměru, částečná nezaměstnanost, nekolidující zaměstnání aj.
- Důsledky zásadních změn ve zdravotním pojištění v postupech zaměstnavatele v různých situacích s příklady – neplacené volno, dohody apod.
- Pracovněprávní vztahy a výpočty ve zdravotním pojištění na přelomu let 2016/2017 a v roce 2017.
- Rozbor různých problémových případů a situací na základě dotazů mzdových účetních, vznesených v uplynulém období – souběžné kategorie, osoby bez zdanitelných příjmů, změna zdravotní pojišťovny, konkurenční doložka, oznamovací povinnost – přihlašování a odhlašování zaměstnanců, nemoc v ochranné lhůtě aj.
- Významné číselné hodnoty, platné v roce 2017.
- Příjmy, ze kterých se v roce 2017 zdravotní pojištění neplatí.
- Specifika účasti cizinců ve veřejném zdravotním pojištění v návaznosti na koordinační nařízení Evropské unie.
- Individuální konzultace po skončení semináře.

Účastníci obdrží pracovní materiál s kontakty na lektora (e-mail, telefon) s nárokem na bezplatné zodpovídání dotazů ze zdravotního pojištění kdykoli v dalším období.

Místo konání:

Asociace pracovníků univerzit, Kounicova 67a, 602 00 Brno