III. Zákon o vysokých školách po novele – Správní rozhodování vysoké školy (o studentech a nejen o nich…)

Délka4 hodiny
LektorMgr. Josef Sobotka
Výklad zaměřený na řízení, ve kterých vysoká škola vystupuje jako správní orgán a v rámci veřejné správy vydává rozhodnutí přezkoumatelná ve správním soudnictvím. Jedná se zejména o rozhodnutí ve o právech a povinnostech studentů, dále rozhodování v přijímacím řízení. Kromě studentských řízení se kurz zaměří i na habilitační řízení, řízení ke jmenování profesorem a novinku, tj. možnost vyslovit neplatnost docentury.
Obsah:
-          Obecně ke správnímu řízení
-          Přijímací řízení
-          Přerušení studia
-          Uznávání zkoušek
-          Přiznávání studia
-          Rozhodování o poplatcích za studium
-          Nesplnění požadavků studia
-          Disciplinární řízení