Emoční inteligence v náročných komunikačních situacích

Délka8 hodin
LektorJitka Ševčíková MBA
Jitka Ševčíková, MBA:
lektorka, kouč, mentor a facilitátor. Vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. V současné době školí dovednosti v oblasti emoční inteligence, redukci stresu, komunikačních dovedností a práci v hladině alfa v ČR, v Indonésii, na Filipínách a na Mallorce. Spolupracuje s Českou televizí a Českým rozhlasem. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem o EQ rodičů a dětí.

Emoční inteligence v náročných komunikačních situacích

CÍL SEMINÁŘE:

Cílem kurzu je seznámit se s praktickým významem a uplatněním emocionální inteligence a poskytnout návod, jak ji úspěšně využívat a rozvíjet v náročných komunikačních situacích jako jsou: odmítání, udělování kritiky, přijímání kritiky, žádání o laskavost, vyjádření svého názoru, obrana v manipulativním jednání a dalších.

ZISK:

Na tomto semináři si uvědomíte, jak emoce ovlivňují prožívání a myšlení, porozumíte psychologii emocí. Zjistíte, nakolik využíváte klíčové kompetence emoční inteligence. Pochopíte, jak emoce ovlivňují způsob, jakým komunikujete s ostatními. Zlepšíte svou schopnost komunikovat citlivě a naučíte se, jak předcházet konfliktu. Inspirujete se, jaký přínos může mít vědomá práce s emocemi pro osobní rozvoj.

OBSAH:

· Naučit se říkat jasné ne, udržet si svůj názor; nenechat se zatlačit do kouta

· Rozeznávání trojúhelníku OBĚŤ – TVŮRCE – ZACHRANÁŘ

· Komunikační dovednosti v náročných situacích (odmítání, udělování i přijímání kritiky a další)

· JASNÉ ANO, JASNÉ NE - Na co máme právo

· Jak reagovat na nepřiměřenou kritiku, jak se ohradit na kritiku neoprávněnou

· Práce s dynamikou emocí (které emoce nám energii berou, a které dodávají)

· Kladení doplňujících otázek (zpřesňující trychtýř)

· Vytvoření kotvy klidu, práce s tělem, dechem, hlasem, rétorikou v náročných situacích