Český pravopis: jistoty a novinky

Délka6 hodin
LektorMgr. Jan Táborský
Mgr. Jan Táborský - je zkušený korektor, redaktor a konzultant v oblasti českého jazyka. Vystudoval český jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde později pracoval jako asistent (vedl např. pravopisné a stylistické semináře). Znalosti češtiny si prohloubil také během svých úvazků v Ústavu pro jazyk český Akademie věd ČR. Má praxi z několika redakčních míst ve státním, neziskovém i komerčním sektoru.

Český pravopis: jistoty a novinky

Popis kurzu:

Jednou z oblastí, kterým je při tvorbě textu třeba věnovat náležitou pozornost, je jejich pravopisná úroveň. Mnozí pisatelé si však v této věci nejsou zcela jisti: kromě toho, že naše pravopisná pravidla nejsou zcela neměnná (naposledy byla formulována v Akademické příručce českého jazyka z r. 2014), hraje významnou roli i skutečnost, že jejich většinu jsme si osvojili již před mnoha lety a naše paměť není dokonalá.

V tomto šestihodinovém kurzu probereme všechny základní pravopisné oblasti. Zazní jak tradiční poučky, tak řada upozornění na méně známé výjimky a všeobecně rozšířené omyly. Všechny jevy budou vyloženy v přirozených kontextech. Účastníci kurzu se rovněž seznámí s nejnovějšími spolehlivými zdroji informací o pravopisu (tištěnými i online) a budou mít možnost zeptat se na cokoliv z vlastní jazykové praxe.

Výběr z témat kurzu: psaní i/y, s/z, mě/mně; psaní velkých písmen, spřežek a cizích slov; základní interpunkční pravidla.

Získejte ztracenou jistotu a pište bez pravopisných chyb!

Přihláška na kurz

Jméno *
Příjmení *
Titul
Fakulta *
Poznámka
Web:

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.